Jokamiehenluokkaa

[ A- ] / [ A+ ]

Jokamiehenluokan kilpailukalenteri kaudelle 2021

06.02.-07.02. MSP JM Talvimestaruus (Oulun UA) Oulu
20.02.-20.02. Rantakivi-JM (Saarijärven UA) Saarijärvi
27.02.-27.02. Kapina-JM (Nivalan UA) Nivala

10.04.-10.04. Ala-Talkkari Asfaltti JM (Lapuan UA) Ala-Talkkari Areena
11.04.-11.04. Jalasjärvi JM (Jalasjärven MK/UA) Murtoharju
17.04.-18.04. 23. Kupla-Kuhmut (Kokemäen UA) Risten rata, Kokemäki
24.04.-24.04. Särkikangas JM (Vilppulan Seudun UA) Särkikankaan moottorirata
30.04.-02.05. XXXI Asfalttikunkku (Vetelin UA) Kemoran moottorirata

08.05.-09.05. JM-Äitienpäiväajot (Kouvolan Seudun UA) Tykkimäen moottorirata
08.05.-08.05. Kapina-JM (Nivalan UA) Nivala
08.05.-08.05. Huittisten Laatupalvelu JM (Huittisten UA) Kuninkaisten moottorirata
13.05.-13.05. Helatorstai JM (Hyvinkään UA) Hyvinkään Vauhtipuisto
13.05.-13.05. Suonenjoki JM (Suonenjoen UA) Suonenjoen JM/RC rata
15.05.-15.05. Oulun Romu EVK-Kingi JM (Scuderia Palas) OuluZone
15.05.-16.05. Kassun-JM (Noormarkun UA/MK) Hangassuon JM rata
16.05.-16.05. Rospuutto-JM (Kotkan UA) Kotkan Moottoriurheilukeskus
16.05.-16.05. Touko-JM (Pohjankyrön UA) Härmä Kalmookangas
22.05.-22.05. Irva JM (Oulaisten MK/UA) Irvan moottorirata
22.05.-22.05. Karstula JM (Karstulan UA) Vallitien maarata
23.05.-23.05. Kevät-Mylly (Joensuun UA) Ylämyllyn Moottoriurheilukeskus
23.05.-23.05. Urakointi Koivunen Seniorimestaruus (Someron UA) Moottorirata Somura
23.05.-23.05. JM Heinola (Heinolan UA) Heinola
29.05.-29.05. Vehkamaa JM (Lakeuden UA) Vehkamaan Moottoriurheilukeskus
30.05.-30.05. Äetsä JM (Äetsän UA) Risten rata, Kokemäki
30.05.-30.05. JM-Turkkimäki (Koillis-Savon UA) Tuusniemi

06.06.-06.06. Classic Liiga (Päijät-Hämeen UA) Kukonkoivu, Hollola
12.06.-13.06. SM nuoret, naiset ja EVK (Pieksämäen UA) Paltasen Autourheilukeskus
19.06.-19.06. Salo Jokkis (Salon UA) Moottorirata Somura
19.06.-19.06. Inkeroisten Maastoajo (Anjalankosken UA) Pikkusuon moottorirata
19.06.-19.06. Haapakumpu JM (Kiuruveden UA) Kiuruvesi
19.06.-19.06. Sorakunkku XXVIII (Nykarlebynejdens Sportbilister) Måtasberget JM-rata, Jepoa
19.06.-20.06. Puolangan Vaarat XIV (Puolangan MK/UA) Roninkankaan moottoriurheilukeskus
20.06.-20.06. JM-Kisa (Säkylän UA) Huittinen
20.06.-20.06. Sotka-JM (Kauhajoen UA) Kauhajoki
25.06.-25.06. Unico JM-Juhannus (Kauhavan UA) Kärppämäen moottorirata, Kauhava
25.06.-26.06. Yöttömän Yön JM (Kolarin MK) Juvakaisen moottoriurheilurata

03.07.-04.07. Työteknikko JM SM (Satakunnan UA) Hangassuon JM-rata, Pori
10.07.-10.07. Karnevaali JM (Suonenjoen UA) Suonenjoen JM/RC rata
10.07.-10.07. XXXVII Häjyylyajo (AL Härmän Osasto) Kalmookankaan moottorirata
15.07.-18.07. 35. Poikkinainti-Ajot (Pellon MK) Kittisvaaran moottorirata)
24.07.-25.07. Kardaanikunkku XXXV (Lempäälän UA) Kaanaa JM
31.07.-31.07. Karvia-Päivä JM (Karvian UA/MK) Karvian moottorirata
31.07.-31.07. Sareni JM (Kuopion UA) Heinjoen moottorirata

07.08.-07.08. Korkatin JM-Ajot (Haapaveden MK) Korkatin moottorirata
07.08.-08.08. Pesämäki Elo Games (Honkajoen MK/UA) Pesämäen Moottoriurheilukeskus
08.08.-08.08. JM-HUHA (Toholammin UA) Huhan JM-rata
08.08.-08.08. Wallius JM (THU-Team) Someron moottorirata
08.08.-08.08. Koniwatit Valloillaan (Kotkan UA) Kotkan Moottoriurheilukeskus
14.08.-14.08. Sotka-JM (Kauhajoen UA) Kauhajoki
14.08.-15.08. JM Paltanen (Pieksämäen UA) Paltasen Autourheilukeskus
15.08.-15.08. Kokemäen Kuhmut (Kokemäen UA) Risten rata, Kokemäki
21.08.-21.08. Raasepori Jokkis (Ekenäs-Tammisaaren MK/UA) Raasepori
21.08.-21.08. Autokorjaamo Jazu JM (Scuderia Palas) OuluZone
21.08.-21.08. Nokia JM (Nokian UA) Nokian RC/JM-rata
22.08.-22.08. Jokamiehen Kiekaus (Vakka-Suomen UA) Krouvinummi Laitila
28.08.-29.08. JM SM-Liiga (Suonenjoen UA) Suonenjoen JM-rata

04.09.-04.09. JM-Kilpailu (Mäntyharjun MK) Mäntyharju
04.09.-04.09. Karvia JM (Karvian UA/MK) Karvian moottorirata
05.09.-05.09. Härmä JM IX (AL Härmän Osasto) Kalmookankaan moottorirata
05.09.-05.09. XXXVII Koivuniemi (Rauman UA) Eurajoki
11.09.-11.09. Rapakunkku XIX (Nykarlebynejdens Sportbilister) Måtasberget JM-rata, Jepoa
11.09.-12.09. EVK-Liiga (Joensuun UA) Ylämyllyn Moottoriurheilukeskus
18.09.-18.09. Asfaltti-JM (Jurvan UA) Botniaring, Jurva
18.09.-19.09. Syysrylläys (Valkealan UA) Tykkimäen moottorirata
19.09.-19.09. L-HUA JM (Lounais-Hämeen UA) Risten rata, Kokemäki
25.09.-25.09. Irva JM (Oulaisten MK/UA) Irvan moottorirata
25.09.-25.09. Lapinlahti JM (Lapinlahden UA) Lapinlahti
25.09.-26.09. 30. Päijät-Hämeen Ajo (Päijät-Hämeen UA) Kukonkoivu, Hollola
26.09.-26.09. JM-Kärppämäki (Kauhavan UA) Kärppämäen moottorirata
26.09.-26.09. TUA JM (Turun UA) Krouvinummi, Laitila

02.10.-02.10. Haapakumpu JM (Kiuruveden UA) Kiuruvesi
02.10.-02.10. Riksun Ryminä (Riihimäen UA) Hyvinkään Vauhtipuisto
03.10.-03.10. Vallitien Vauhtiajot (Karstulan UA) Vallitien maarata
03.10.-03.10. JM Maarata (Lappajärven UA) Särkiniemen moottorirata
03.10.-03.10. Ässä JM XXXVI (Someron UA) Moottorirata Somura
03.10.-03.10. Syysajot Susirajalla (Nurmeksen UA) Riihikankaan maastorata
09.10.-09.10. Ala-Talkkari Asfaltti JM (Lapuan UA) Ala-Talkkari Areena
09.10.-09.10. Särkikangas JM (Vilppulan Seudun UA) Särkikankaan moottorirata
10.10.-10.10. Tullinportin Ajo (Vääksyn UA) Tullinportin JM-rata
16.10.-16.10. Kapina-JM (Nivalan UA) Nivala
16.10.-17.10. Reiskan Rähinät XXIII (Kyrön Seudun UA) Alastaron moottorirata
17.10.-17.10. Pikkusuon Töyssyt (Anjalankosken UA) Pikkusuon moottorirata)
30.10.-30.10. Kinkku JM (Pohjois-Hämeen UA) Virrat

Huom! Muutokset mahdollisia! Mikäli olet menossa paikan päälle katsomaan kilpailua, tarkista aina ensin aikataulu ja sijainti!