Jokamiehenluokkaa

[ A- ] / [ A+ ]

Jokamiehenluokan kilpailukalenteri kaudelle 2020

Arvokilpailut

13.-14.06. JM SM Nuoret, Naiset EVK, Paltasen autourheilukeskus
04.-05.07. JM SM Yleinen, Hangassuon moottorirata, Pori
29.-30.08. JM SM Liiga, Ritomäen rc-rata

Muut kilpailut

15.-16.02. OUA JM Talvimestaruus, Oulu
22.-22.02. Rantakivi-JM, Saarijärvi

07.-07.03. Kosken Varaosapojat JM, Äänekoski

13.-13.04. Ala-Talkkari Asfaltti JM, Ala-Talkkari Areena
18.-19.04. 22 Kupla Kuhmut, Risten rata, Kokemäki
26.-26.04. TUA JM, Laitila

01.-03.05. Asfalttikunkku, Kemora, Veteli
09.-09.05. Huittisten Laatupalvelu JM, Kuninkaisten rata
09.-09.05. Kuopio JM, Heinjoen moottorirata
16.-16.05. Oulun Romu EVK-Kingi JM, OuluZone
16.-16.05. Karstula JM, Vallitien maarata
17.-17.05. Ässä JM XXXV, Somuran moottorirata, Somero
17.-17.05. Touko JM, Alahärmä
17.-17.05. Kevät Mylly, Ylämyllyn moottoriurheilukeskus
17.-17.05. Rospuutto JM, Kotkan moottoriurheilukeskus
21.-21.05. Suonenjoki JM, Ritomäen rc-rata
21.-21.05. Helatorstai JM, Hyvinkään Vauhtipuisto
23.-23.05. Irva JM, Irvan moottorirata
23.-23.05. Tammisaari Jokkis, Raasepori
23.-23.05. Särkikangas JM, Särkikankaan moottorirata
23.-24.05. Kassun JM, Hangassuon JM-rata
24.-24.05. JM-Turkkimäki, Tuusniemi
24.-24.05. JM Heinola
31.-31.05. Classic Liiga, Hollola

06.-06.06. Kiilu JM, Kiilun moottorirata
06.-06.06. Inkeroisten Maastoajo, Pikkusuon moottorirata
07.-07.06. Someron Säästöpankki Jokkis, Somuran moottorirata, Somero
14.-14.06. JM Jalasjärvi, Murtoharjun moottoriurheilukeskus
19.-19.06. Unico JM-Juhannus, Kärppämäen moottorirata, Kauhava
19.-20.06. Yöttömän Yön JM, Juvakaisen moottoriurheilurata
27.-27.06. Japirak, Huittinen
27.-28.06. Puolangan Vaarat XIV, Roninkankaan moottoriurheilukeskus

11.-11.07. Karnevaali JM, Ritomäen rc-rata
11.-11.07. XXXVII Häjyylyajo, Alahärmä
16.-19.07. 34. Poikkinaintiajot, Pello
25.-26.07. Kardaanikunkku, Kaanaa

02.-02.08. Romukauppa JM, Somuran moottorirata, Somero
02.-02.08. Haapavesi JM, Korkatin moottorirata
08.-09.08. Pesämäki Elo Games, Pesämäen moottoriurheilukeskus
09.-09.08. JM-HUHA, Huhan JM-rata
15.-15.08. IKH JM, Sotkan moottoristadion, Kauhajoki
15.-15.08. Nokia JM, Nokian jm/rc-rata
15.-16.08. JM EVK Paltanen, Paltasen autourheilukeskus
16.-16.08. Kokemäen Kuhmut, Risten rata, Kokemäki
16.-16.08. Koniwatit Valloillaan JM, Kotkan moottoriurheilukeskus
23.-23.08. Jokamiehen Kiekaus, Krouvinummi, Laitila
23.-23.08. XXXIII Ähtärin Ähellys, Vallitien vauhtirata, Karstula

05.-05.09. Autokorjaamo Jazu JM, OuluZone
05.-06.09. EVK Liiga, Ylämyllyn moottoriurheilukeskus
06.-06.09. Härmä JM VII, Kalmookankaan moottorirata, Alahärmä
12.-12.09. L-HUA JM, Risten rata, Kokemäki
12.-13.09. Syysrylläys, Tykkimäen moottorirata, Kouvola
13.-13.09. Syyskuu JM Jalasjärvi, Murtoharjun moottoriurheilukeskus
13.-13.09. JM-Turkkimäki, Tuusniemi
19.-19.09. Irva JM, Irvan moottorirata
20.-20.09. Koivuniemen Syys JM XXXVI, Koivuniemi
26.-27.09. 29. Päijät-Hämeen Ajo, Kukonkoivu, Hollola
27.-27.09. JM-Kärppämäki, Kärppämäen moottorirata, Kauhava

03.-03.10. Keihäskankaan JM, Luumäki
03.-03.10. Ala-Talkkari Asfaltti JM, Ala-Talkkari Areena
03.-03.10. Haapakumpu JM, Kiuruvesi
04.-04.10. JM-Maarata, Särkiniemen moottorirata
04.-04.10. Vallitien Vauhtiajot, Vallitien maarata
04.-04.10. Somura JM, Somuran moottorirata, Somero
10.-10.10. Särkikangas JM, Särkikankaan moottorirata
11.-11.10. Tullinportin Ajo, Vesivehmaa
11.-11.10. Syysajot Susirajalla, Riihikankaan maastorata, Nurmes
17.-18.10. Reiskan Rähinät, Alastaro
18.-18.10. Pikkusuon Töyssyt, Pikkusuon moottorirata
24.-24.10. Kinkku JM, Virrat

Huom! Muutokset mahdollisia! Mikäli olet menossa paikan päälle katsomaan kilpailua, tarkista aina ensin aikataulu ja sijainti!