Kotimaiset sarjat ja kilpailut 2019

[ A- ] / [ A+ ]

Rallin SM-sarja

25.01.-26.01. Rovaniemi
15.02.-16.02. Kouvola
01.03.-02.03. Joensuu
24.05.-25.05. Riihimäki
14.06.-15.06. Seinäjoki
30.08.-31.08. Laitila
27.09.-28.09. Turku

Rallin Suomen Juniorimestaruussarja

19.01. Iisalmi
16.02. Kouvola
25.05. Riihimäki
31.08. Laitila
12.10. Naantali

Rallicrossin SM-sarja

25.05. Jalasjärvi
15.06. Joensuu
06.07. Jurva
17.-18.08. Kouvola
14.09. Honkajoki

Jäärata-SM

16.-17.2. Paltamo
23.-24.3. Kuusamo

Rata-SM

25.05.-26.05. Botniaring
08.06.-09.06. Ahvenisto
06.07.-07.07. Helsinki
24.08.-25.08. Kemora
21.09.-22.09. Alastaro

Rallisprintin SM-sarja

03.02. Nilsiä
09.03. Mikkeli
11.05. Kauhava
25.05. Raahe
14.09. Ruovesi
06.10. Kouvola

F-Rallisarja

02.02. Hankasalmi
23.02. Kuhmoinen
08.06. Toivakka
21.09. Heinola
05.10. Laihia

Historic Rally Trophy

26.01. Savonlinna
09.02. Laukaa
08.06. Oripää
07.09. Urjala
12.10. Naantali

Japan Motors Cup Asfalttisprint

12.05. Kauhava
26.05. Raahe
16.06. Nokia
06.07. Vaala
31.08. Levi

Yksittäiset rallit

12.01. Kaloppi Ralli, Loppi
24.02. Porvoon Pienoisralli, Porvoo
02.03. Lapua Ralli, Lapua
04.05. Keravan Pienoisralli, Kerava
13.07. Autoglym Ralli, Sastamala
24.08. Mänttä 200 Ajo, Mänttä

Yksittäiset rallisprintit

06.01. Lipposen Talvirallisprint, Rantasalmi
12.01. Mäkikylä Rallisprint, Lapinlahti
20.01. Talvisprint. Pieksämäki
03.02. OP Rallisprint, Marttila
19.05. Nurmijärven Rallisprint, Nurmijärvi
10.02. OUA Rallisprint, Oulu
16.02. RRR 2019, Raahe
03.03. Ähtärin Jääsprint, Ähtäri
17.03. Kipari Sprint, Rautavaara
28.04. Tammisaari Sprint, Tammisaari
04.05. Kerimaa Sprint, Savonlinna
18.05. IKH Asfaltti Rallisprint, Kauhajoki
21.06. Iso-Syöte Mäkiajot, Pudasjärvi
13.07. Eckerölinjen Sprint, Maarianhamina
14.07. Iisalmi Sprint, Iisalmi
03.08. Tuusniemi Sprint, Tuusniemi
17.08. Kuopion Sorasprint, Heinjoki
26.08. Kiteen Rallisprint, Kitee
30.08. Yöttömän Yön Sprintti, Levi
08.09. Rallisprint, Säkylä
21.09. Leppävirta Rallisprint, Leppävirta

Jokamiehenluokka

20.01. JM Paltanen, Pieksämäki
23.-24.02. JM Talvimestaruus, Kuopio
02.03. Talvi JM, Ähtäri
09.03. Ranta-Kivi JM, Saarijärvi
16.03. Alkkulan Jää, Ylitornio
13.04. Ala-Talkkari Areena Asfaltti JM, Lapua
14.04. TUA JM, Laitila
20.-21.04. Kupla-Kuhmut, Kokemäki
27.04. Kevät JM, Pori
03.-05.05. Asfalttikunkku, Kemora
05.05. Naantali JM, Laitila
11.05. Kuopio JM, Kuopio
11.05. Huittisten Laatupalvelu JM, Huittinen
18.05. Särkikangas JM, Särkikangas
18.05. Irva JM, Irva
19.05. Rospuutto JM, Kotka
19.05. Touko-JM, Pohjankyrö
19.05. Kevät Mylly, Ylämylly
25.05. Karstula JM, Vallitie
25.05. Oulun Romu JM, Oulu
26.05. Äetsä JM, Kokemäki
26.05. Heinola JM, Heinola
26.05. JM Turkkimäki, Tuusniemi
30.05. Mikkelin JM-Kisa, Ruotimo
02.06. Fixus-Kiveriö Liiga, Hollola
08.-09.06. Betonitukku JM SM nuoret, naiset ja EVK, Karvia
15.06. JM Paltanen, Paltanen
15.06. Haapakumpu JM, Haapakumpu
15.06. Sorakunkku, Måtasberget
16.06. Someron Säästöpankki Jokkis, Somero
16.06. Inkeroisten Maastoajo, Inkeroinen
16.06. JM Jalasjärvi, Jalasjärvi
21.-22.06. Kassun Juhannus-JM, Pori
21.-22.06. JM Juhannus, Kärppämäki
29.-30.6. JM SM, Hyvinkää
06.07. Karnevaali JM, Ritomäki
06.07. V Japirak-JM, Huittinen
07.07. Häjyylyajo, Alahärmä
11.-14.07. Poikkinaintiajot, Kittisvaara
20.-21.07. Kardaanikunkku, Kaanaa
27.-28.07. Puolangan Vaarat, Puolanka
03.08. Karvia-Päivä JM, Karvia
04.08. Sora-JM, Botniaring
04.08. Koniwatit Valloillaan, Kotka
04.08. Haapavesi JM, Haapavesi
10.-11.08. JM Paltanen, Paltanen
11.08. JM-Huha, Toholammi
17.08. Nokia JM, Nokia
17.08. Autokorjaamo Jazu JM, Oulu
18.08. Ähtärin Ähellys, Karstula
18.08. Kokemäen Kuhmut, Kokemäki
24.-25.08. Syysrylläys, Kouvola
25.08. JM-Kalajoki, Kalajoki
25.08. Jokamiehen Kiekaus, Laitila
31.08. Tammisaari Jokkis, Tammisaari
31.08.-01.09. JM SM Liiga, Jalasjärvi
01.09. JM Turkkimäki, Tuusniemi
01.09. Raisio JM, Laitila
07.09. Rapakunkku, Måtasberget
07.-08.09. EVK-Liiga, Ylämylly
08.09. Härmä JM, Alahärmä
14.09. Ala-Talkkari Areena Asfaltti JM, Lapua
14.09. L-HUA JM, Kokemäki
14.09. Nuuskakaira JM, Kittisvaara
21.09. Vallitien Vauhtiajot, Vallitien maarata
21.09. Suonenjoki JM, Ritomäki
21.09. Syys JM, Pori
21.09. Irva JM, Irva
28.09. Lapinlahti JM, Lapinlahti
29.09. JM Kärppämäki, Kauhava
05.10. Keihäskankaan JM, Luumäki
05.10. JM Paltanen, Paltanen
05.10. Haapakumpu JM, Haapakumpu
06.10. JM-Lappajärvi, Särkiniemi
06.10. Pesämäki Syys JM, Honkajoki
12.10. Särkikangas JM, Särkikangas
13.10. Tullinportin Ajo, Vesivehmaa
13.10. Syysajot Susirajalla, Riihikangas

Huom! Muutokset mahdollisia! Mikäli olet menossa paikan päälle katsomaan kilpailua, tarkista aina ensin aikataulu ja sijainti!