Kotimaiset sarjat ja kilpailut

[ A- ] / [ A+ ]

Rallin SM-sarja

30.08.-31.08. Laitila
27.09.-28.09. Turku

Rallin Suomen Juniorimestaruussarja

31.08. Laitila
12.10. Naantali

Rallicrossin SM-sarja

27.07. Jurva
24.-25.08. Kouvola
14.09. Honkajoki

Rallicrossin FinRX

25.08. Hyvinkää
21.09. Nokia

Rata-SM

24.08.-25.08. Kemora
21.09.-22.09. Alastaro

Rallisprintin SM-sarja

14.09. Ruovesi
06.10. Kouvola

F-Rallisarja

21.09. Heinola
19.10. Petäjävesi

Historic Rally Trophy

07.09. Urjala
12.10. Naantali

Japan Motors Cup Asfalttisprint

30.08. Rovaniemi (alunperin piti ajaa Levillä)
31.08. Rovaniemi (alunperin piti ajaa Levillä)

Total Tarmac Rallisprint

17.08. Keuruu
18.08. Jämsä
24.08. Ikaalinen

R-Rallicup

17.08. Keuruu
07.09. Tammisaari

Yksittäiset rallit

24.08. Mänttä 200 Ajo, Mänttä

Yksittäiset rallisprintit

03.08. Tuusniemi Sprint, Tuusniemi
17.08. Kuopion Sorasprint, Heinjoki
26.08. Kiteen Rallisprint, Kitee
30.08. Yöttömän Yön Sprintti, Levi
08.09. Rallisprint, Säkylä
21.09. Leppävirta Rallisprint, Leppävirta

Jokamiehenluokka

27.-28.07. Puolangan Vaarat, Puolanka
03.08. Karvia-Päivä JM, Karvia
04.08. Sora-JM, Botniaring
04.08. Koniwatit Valloillaan, Kotka
04.08. Haapavesi JM, Haapavesi
10.-11.08. JM Paltanen, Paltanen
11.08. JM-Huha, Toholammi
17.08. Nokia JM, Nokia
17.08. Autokorjaamo Jazu JM, Oulu
18.08. Ähtärin Ähellys, Karstula
18.08. Kokemäen Kuhmut, Kokemäki
24.-25.08. Syysrylläys, Kouvola
25.08. JM-Kalajoki, Kalajoki
25.08. Jokamiehen Kiekaus, Laitila
31.08. Tammisaari Jokkis, Tammisaari
31.08.-01.09. JM SM Liiga, Jalasjärvi
01.09. JM Turkkimäki, Tuusniemi
01.09. Raisio JM, Laitila
07.09. Rapakunkku, Måtasberget
07.-08.09. EVK-Liiga, Ylämylly
08.09. Härmä JM, Alahärmä
14.09. Ala-Talkkari Areena Asfaltti JM, Lapua
14.09. L-HUA JM, Kokemäki
14.09. Nuuskakaira JM, Kittisvaara
21.09. Vallitien Vauhtiajot, Vallitien maarata
21.09. Suonenjoki JM, Ritomäki
21.09. Syys JM, Pori
21.09. Irva JM, Irva
28.09. Lapinlahti JM, Lapinlahti
29.09. JM Kärppämäki, Kauhava
05.10. Keihäskankaan JM, Luumäki
05.10. JM Paltanen, Paltanen
05.10. Haapakumpu JM, Haapakumpu
06.10. JM-Lappajärvi, Särkiniemi
06.10. Pesämäki Syys JM, Honkajoki
12.10. Särkikangas JM, Särkikangas
13.10. Tullinportin Ajo, Vesivehmaa
13.10. Syysajot Susirajalla, Riihikangas

Huom! Muutokset mahdollisia! Mikäli olet menossa paikan päälle katsomaan kilpailua, tarkista aina ensin aikataulu ja sijainti!