Rallin muut kotimaiset sarjat

[ A- ] / [ A+ ]

Kausi 2022

BMW Rallisarja

Sarjasta on nyt ajettu 6/6 osakilpailua

Yleinen

1) Lasse Hirvijärvi (EPUA) 108,5
2) Tuomas Tuuri (ValUA) 103
3) Sami Laurila (AL-Härmä) 77

Seniorit

1) Lasse Hirvijärvi (EPUA) 112
2) Sami Laurila (AL-Härmä) 106
3) Timo Saarinen (UUA) 52

Juniorit

1) Tuomas Tuuri (ValUA) 112
2) Ismo Korkala (LakUA) 74
3) Matias Päivärinta (NivUA) 72

 

 

F-Cup

Sarjasta on nyt ajettu 6/6 osakilpailua

Yleinen

1) Jonni Ruottunen (PR-Rac) 123
2) Kristian Kärpänen (MäntsMK) 117
3) Jani Laaksonen (MäntsMK) 107

Nuotti

1) Joonas Lindroos (TullUA) 134
2) Markus Hellström (SaloUA) 122
3) Mika Rantasalo (RaisUA) 109

Neliveto

1) Mikko Ala-Talkkari (LapUA) 104
2) Mikko Lehti (THU-Team) 75
3) Jani Puntanen (HankUA) 60

Seniorit

1) Veli Kukkonen (KuortUA) 142
2) Juha Paavilainen (MHJ-RT) 134
3) Jarmo Mustonen (MäntsMK) 104

Juniorit

1) Ville Karjalainen (JyvUA) 130
2) Aki Ala-Varvi (JaMoKe/UA) 127
3) Niko Jousi (NuUA) 125

F-Rally Trophy

1) Jesse Eteläniemi (P-HUA) 116,66
2) Markus Latvanen (EPUA) 100
3) Ville Kantoluoto (LamUA) 91,67

 

 

Harrasterallisarja

Sarjasta on nyt ajettu 7/7 osakilpailua

Harrasteralli

1) Mika Hirvikangas 60
2) Pauli Junttila 59
3) Nico Valkonen 59

Klassikko

1) Sami Saari 40
2) Janne Karppinen 27
3) Esa Huovinen 27

Nuotti

1) Janne Seluska 56
2) Lauri Hassinen 48
3) Tuukka Kauppinen 46

Nuoret

1) Joakim Goman 57
2) Jaakko Sirviö 49
3) Joonas Ritamäki 35

Seniorit

1) Marko Mansikkamäki 56
2) Hannu Ruohorinne 54
2) Pekka Moilanen 48

Luokkamestarit

02 – Sami Saari
03 – Petri Blomster
05 – Kari Herronen
06 – Lauri Hassinen
07 – Jarno Pentinpuro
08 – Janne Seluska
09 – Kai Hyttinen
11 – Marko Mansikkamäki
12 – Heikki Hosionaho
13 – Nico Valkonen
14 – Jari Päivärinta
15 – Sami Laurila
16 – Asko Laukkanen
17 – Mika Hirvikangas
18 – Jari Mällinen
19 – Pauli Junttila
20 – Maria Sorvisto
21 – Petri Ylinen

 

 

Historic Rally Trophy

Sarjasta on nyt ajettu 7/7 osakilpailua

Yleiskilpailu

1) Matti Jaatinen (NHD) 52,5
2) Samuli Kiiskinen (JoeUA) 44
3) Jyrki Putila (Leppävirta RT) 43

Nuottisarja

1) Mikko Frilander (TeisUA) 75,5
2) Mikael Wikstedt (HRCF) 73,5
3) Timo Pitkäniemi (LamUA) 67

Ykkösryhmä

1) Pekka Salenius (LMM) 68,5
2) Reijo Halonen (PRCF) 68,5
3) Panu Pitkänen (FoSUA) 60,5

1969

1) Jari Ohrankämmen (HRCF) 75,5
2) Juha Berner (HyUA) 75,5
3) Matti Leander (HRCF) 72,5

1975

1) Niko Allinen (KiuUA) 73,5
2) Tomi Tikanmäki (NHD) 68,5
3) Esa Laine (NHD) 64,5

1981

1) Matti Jaatinen (NHD) 70,5
2) Keijo Hållfast (HRF) 68,5
3) Jyrki Putila (Leppävirta RT) 62

1990

1) Esa Lindroos (J-Äijät) 75,5
2) Antti Siikala (OriUA) 68,5
3) Juha Selänne (UAU) 64,5

Classic F

1) Tommi Huhtala (FoSUA) 75,5
2) Kaj Forsberg (AnkUA) 71,5
3) Joonas Ruotsalainen (SuonUA) 28