Muut ulkomaiset rallisarjat

[ A- ] / [ A+ ]

Kausi 2019

Historic Rallin EM-sarja

Sarjasta on nyt ajettu 3/9 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 27.-29.6. Ypres Historic Rally, Belgia

Kategoria 1 ja kuljettajat

1) Ernie Graham (GBR) 53
2) Antonio Parisi (ITA) 51
3) Heiko Dlugos (GER) 49
4) Carlo Fiorito (ITA) 34
5) Sverre Norrgård 29
6) Elias Kivitila 25
7) Jari Hyvärinen 16

Kategoria 1 ja suomalaiskartanlukijat

4) Ari Koponen 29
5) Timo Tuominen 25
7) Jarno Ala-Turkia 16

Kategoria 2 ja kuljettajat

1) Paolo Pasutti (ITA) 39
2) Laszlo Mekler (HUN) 38
3) Peter Magoss (HUN) 37
4) Carlo Mylle (BEL) 30
5) Zoltan Sardi (HUN) 25
6) Anders Johnsen (SWE) 21
7) Maurizio Pagella (ITA) 16
8) James Calvert (GBR) 11
9) Villu Mättik (EST) 9

Kategoria 3 ja kuljettajat

1) Karl Wagner (AUT) 40
2) Pentti Veikkanen 33
3) Klaus Wilkman 31
4) Esa Peltonen 25
5) Zsolt Kalapacs (HUN) 24
6) Zivian Andrea (ITA) 14
7) Radek Horejsi (CZE) 1

Kategoria 3 ja suomalaiskartanlukijat

2) Timo Jaakkola 33
3) Hanna Valonen 31
4) Jyrki Saarto 25

Kategoria 4 ja kuljettajat

1) Mats Myrsell (SWE) 55
2) Antonio Sainz (ESP) 42
3) Will Graham (GBR) 36
4) Lucky (ITA) 33
5) Ville Silvasti 14
6) Valter Jensen (NOR) 10
7) Tim Jones (GBR) 9
8) Jiri Ters (CZE) 8
9) Daniel Alonso (ESP) 1
9) Jari Latvala 1

Kategoria 4 ja suomalaiskartanlukijat

4) Risto Pietiläinen 14
9) Asko Sairanen 1

Team Trophy

1) Historic Rally Club Finland 97
2) Scuderia Coppa Amici 87
3) Rododendri Historic Rally 87
4) Flexifly.co.uk Rally Team 58
5) Escuderia Madric Historicos 39
6) Iweld Historic Rally Team 37
7) CMS 31
8) Tractive Motorsport Transmission 21
9) Audi Quattro Historic Rally Team 14
10) SK Villu 9

 

Erämaarallien FIA World Cup

Sarjasta on nyt ajettu 2/4 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 26.5.-1.6. Rally Kazakhstan

Kuljettajat

1) Nasser Saleh Al Attiya (QAT) 30
1) Stephane Peterhansel (FRA) 30
3) Reinaldo Marques Varela (BRA) 26
4) Vladimir Vasilyev (RUS) 24
5) Khalid Al Qassimi (ARE) 21
5) Yazeed Mohammed Alrajhi (SAU) 21
7) Casey Currie (USA) 17
8) Aron Domzala (POL) 16
9) Yasir Hamad Seaidan (SAU) 12
10) Bernhard Ten Brinke (NED) 10
10) Fedor Vorobyev (RUS) 10