Rallin SM-sarja 2018

[ A- ] / [ A+ ]

Sarjasta on nyt ajettu 6/7 osakilpailua
Seuraava osakilpailu 28.-29.9. Turku-Salo

SM1

1) Eerik Pietarinen (SiAk) 127 *
2) Teemu Asunmaa (AlavUA) 83
3) Emil Lindholm (NHD) 77
4) Marko Mänty (LaihUA) 59
5) Nikolay Gryazin (Venäjä) 57
6) Juha Salo (KaUA) 44
7) Tomi Tukiainen (KeurUA) 39
8) Jukka Kasi (LaihUA) 29
9) Kalle Rovanperä (JyvUA) 25
10) Kristian Kiviniemi (ParkUA) 24
11) Jarkko Nikara (SaaUA) 21
12) Jukka Ketomäki (AL-Härmä) 20
13) Pasi Lyytikäinen (PaiUA) 20
14) Lukasz Pieniazek (Puola) 9
15) Kari Hämäläinen (NaSU) 8
16) Mikko Heikkilä (MäntsMK) 7
16) Ville Pynnönen (JyvUA) 7
16) Jari Ketomaa (MikUA) 7
19) Jari Tuuri (MhMK) 7
20) Kees Burger (RiiUA) 7
21) Jari Huuhka (OriUA) 5
21) Mikko Eskelinen (JyvUA) 5
23) Jani Paasonen (MhMK) 4
23) Tapio Lauronen (K-KUA) 4
25) Toni Kuhanen (MikUA) 3
26) Antti Matikainen (ImUA) 2
26) Esa Korkiakoski (OUA) 2
26) Risto Lokka (RoiUA) 2
26) Yrjö Martti (RoiUA) 2
30) Veli-Matti Hostila (MhMK) 1

Kartanlukijat

1) Juhana Raitanen (SiAk) 127 *
2) Ville Mannisenmäki (UUA) 85
3) Mikael Korhonen (EMSC) 83
4) Joni Mäkelä (NokUA) 65
5) Topi Luhtinen (PiekUA) 51
6) Mikko Pohjanharju (KeurUA) 42
7) Matti Kangas (EPUA) 34
8) Henri Ania (KosSUA) 29
9) Jonne Halttunen (JyvUA) 25
10) Panu Plosila (KurUA) 21
11) Jarkko Alanen (AL-Härmä) 20
12) Miika Teiskonen (MikUA) 16
13) Risto Pietiläinen (JyvUA) 15
14) Mazur Przemyslaw (Puola) 11
15) Juho Hänninen (SLUA) 10
16) Jukka Ruotsalainen (SaaUA) 10
17) Timo Hantunen (JyvUA) 8
17) Marko Sallinen (RUA) 8
19) Arto Kapanen (PetUA) 6
20) Jani Laaksonen (TUA) 5
20) Jarno Metso (OriUA) 5
20) Mika Rajasalo (TamUA) 5
23) Janne Vartiainen (RoiUA) 3
24) Veli-Matti Hostila (MhMK) 3
25) Jari Nukarinen (HamUA) 2
25) Jukka Lankinen (YkUA) 2
25) Teemu Bragge (LakUA) 2

SM2

1) Esa Ruotsalainen (SaaUA) 97
2) Henrik Pietarinen (SiAk) 93
3) Joonas Tokee (OrSUA) 91
4) Ville Hautamäki (JärvisUA) 77
5) Jarkko Nikara (SaaUA) 55
6) Jari Kuikka (KangUA) 36
7) Antti Selivaara (SatUA) 33
8) Jussi Keskiniva (RoiUA) 21
9) Miikka Vuokila (TorUA) 16
10) Juha Pasanen (OUA) 15
11) Jarkko Hosike (HuiUA) 13
12) Mikko Heikkilä (MäntsMK) 12
13) Jukka Ikonen (KR-Team Ry) 12
14) Mikko Ala-Talkkari (LapUA) 10
15) Kai Penttilä (OUA) 9
16) Pekka Vuorio (PetUA) 8
16) Timo Partanen (TTR) 8
18) Aki Sandberg (JoeUA) 7
18) Reijo Heikkilä (RaisUA) 7
20) Timo Lahtinen (EMSC) 6
21) Esa Korkiakoski (OUA) 5
21) Timo Pitkämäki (LamUA) 5

Kartanlukijat

1) Hannu Lamminen (JoeUA) 103
2) Juha Lummaa (NokUA) 100
3) Jani Salo (AlavUA) 96
4) Enni Mälkönen (LamUA) 72
5) Teemu Horkama (AlavUA) 33
6) Anne Heinonen (LakUA) 24
7) Pasi Haataja (EMSC) 20
8) Jarno Manner (EPUA) 20
9) Mika Pyyny (TorUA) 16
10) Jari Jaakola (OUA) 16
11) Mikko Kaikkonen (YkUA) 13
12) Sami Perämäki (RTL) 13
13) Antti Ala-Talkkari (LapUA) 12
13) Heidi Heikkilä (MäntsMK) 12
13) Janne Pitkänen (KuortUA) 12
16) Tomi Ikonen (NilUA) 10
17) Kari Stenroth (OUA) 9
18) Eliise Ojanen (VaToSUA) 8
18) Juha Tschokkinen (LopUA) 8
18) Reima Heikkilä (RaisUA) 8
21) Veikko Kanninen (MäntsMK) 7
22) Jarkko Miinin (JoeUA) 6
23) Kirsi Holmberg (HRCF) 6
24) Matti Korkiakoski (HyUA) 5

SM3

1) Jaro Kinnunen (EMSC) 112
2) Samuli Vuorisalo (TMS) 84
3) Niko Mäkinen (LaihUA) 69
4) Henri Hokkala (ALTI) 65
5) Jussi Lindberg (SiAk) 57
6) Lauri Joona (SAU) 51
7) Joonas Lindroos (ESCR) 50
8) Jani Luhtaniemi (RDT) 42
9) Aleksi Röyhkiö (TamUA) 39
10) Heikki Leinonen (Kaj-UA) 30
11) Anssi Rytkönen (KoMoKe) 20
12) Patric Öhman (EMSC) 20
13) Jaakko Lavio (AUK J-Äijät) 18
14) Toni Tuominen (LohUA) 10
15) Jesse Turunen (K-KUA) 8
16) Teemu Kiiski (V-SUA) 8
17) Arttu Lähdeniemi (PunMK/UA) 8
18) Heikki Koski-Lammi (JaMoKe/UA) 5
19) Antton Lauren (LohUA) 2
20) Kalle Markkanen (EMSC) 2

Kartanlukijat

1) Tuukka Shemeikka (LapUA) 112
2) Henri Arpiainen (MikUA) 84
3) Jarno Ottman (TerUA) 69
4) Kimmo Pahkala (PetUA) 65
5) Tuuka Tyyskä (PosUA) 57
6) Markus Määttänen (SAU) 51
7) Pasi Kilpeläinen (VihUA) 50
8) Jan Lönegren (TerUA) 39
9) Antti Haapala (KR-Team RY) 28
10) Juha-Pekka Jauhiainen (HyUA) 22
11) Juho-Ville Koskela (TorUA) 20
12) Ari Koponen (NilUA) 20
13) Mika Juntunen (KaMK) 19
14) Aki Sparre (VMF) 16
15) Tero Hanninen (LohUA) 10
16) Kari Kallio (UuA) 8
17) Aki Suutarinen (LaihUA) 8
18) Jaakko Jäntti (RoiUA) 6
19) Kari Luoma (EPUA) 5
20) Sami Jokioinen (PaiUA) 5
21) Jukka Jämsen (VMF) 4
22) Matti Heikkinen (K-KUA) 2
23) Laura Suvanto (TUA) 2
24) Gunnar Alm (EMSC) 1
24) Riia Rantasalo (RaisUA) 1
24) Tommy Nyholm (NuUA) 1

SM4

1) Erno Kinnunen (K-KUA) 108
2) Jussi Teppo (YkUA) 97
3) Mikko Heikkilä (MäntsMK) 75
4) Tomi Vilenius (PoSUA) 51
5) Harri Korkiakoski (IisUA) 34
6) Vesa Lehmussaari (PadMU) 26
7) Jonna Olkoniemi (KR-Team Ry) 22
8) Eerik Jussila (RoiUA) 20
9) Joni Seilo (ParkUA) 19
10) Jari Saarnio (OUA) 12
10) Sami Korvola (EPUA) 12
12) Joni Toivanen (JoeUA) 10
13) Jukka Kankkunen (KUA) 8
14) Toni Lauronen (K-KUA) 6

Kartanlukijat

1) Timo Pallari (RoiUA) 76
2) Heidi Heikkilä (MäntsMK) 75
3) Ville Mäkelä (NuUA) 65
4) Sami Ryynänen (PoSUA) 51
5) Antti-Jussi Keinänen (NilUA) 34
6) Mikko Lukka (NuUA) 25
7) Reeta Hämäläinen (SiAK) 22
8) Aleksi Kaikkonen (RoiUA) 20
9) Janne Salonen (ParkUA) 19
10) Marko Sallinen (RUA) 18
10) Pasi Lahtinen (KorUA/MK) 18
10) Veikko Kanninen (MäntsMK) 18
13) Toni Kangas (YkUA) 15
14) Asko Kujala (EPUA) 12
14) Tapio Karjalainen (OUA) 12
16) Antti Hyttinen (JoeUA) 10
17) Matti Janhunen (Huuha UA) 8
17) Teemu Neuvonen (UuUA) 8
19) Ari Koponen (NilUA) 6

Tiimit

1) TGS Worldwide 225 *
2) Printsport 1 142
3) Hannu’s Rally Team 127
4) Ford Motorcraft 111
5) Printsport 2 80
6) GGTurbo Ford Junior Rally Team 58
7) Dynamo 52

* = Varmistanut luokan Suomen mestaruuden

Rallin SM-sarjan erikoistilastot löydät täältä