Ulkomaiset ratasarjat

[ A- ] / [ A+ ]

Kausi 2023

DTM

Sarjasta on nyt ajettu 16/16 osakilpailua

Kuljettajat

1) Thomas Preining AUT (Porsche) 246
2) Mirko Bortolotti ITA (Lamborghini) 213
3) Ricardo Feller SUI (Audi) 179
4) Sheldon Van Der Linde RSA (BMW) 151
5) Rene Rast GER (BMW) 140
6) Luca Stoltz GER (Mercedes) 133
7) Dennis Olsen NOR (Porsche) 129
8) Kelvin Van Der Linde RSA (Audi) 119
9) Lucas Auer AUT (Mercedes) 111
10) Maro Engel GER (Mercedes) 107

Autonvalmistajat

1) Porsche 464
2) Lamborghini 396
3) Mercedes 364
4) BMW 356
5) Audi 336
6) Ferrari 199

 

 

Formula Regional EM-sarja

Sarjasta on nyt ajettu 20/20 osakilpailua

Kuljettajat

1) Andrea Kimi Antonelli ITA (Prema Racing) 300
2) Martinius Stenshorne NOR (R-ace GP) 261
3) Tim Tramnitz GER (R-ace GP) 239
4) Kas Haverkort NED (Van Amersfoort Racing) 174
5) Rafael Camara BRA (Prema Racing) 173
6) Alessandro Giusti FRA (G4 Racing) 111
7) Lorenzo Fluxa ESP (Prema Racing) 88
8) Maceo Capietto FRA (RPM) 77
9) Sami Meguetounif FRA (MP Motorsport) 75
10) Laurens van Hoepen NED (ART Grand Prix) 71

———

17) Maya Weug ESP (KIC Motorsport) 27
27) Ivan Klymenko UKR (KIC Motorsport) 0
27) Konsta Lappalainen (KIC Motorsport) 0
27) Oleksandr Partyshev UKR (KIC Motorsport) 0
27) Shannon Lugassy SUI (KIC Motorsport) 0
27) William Karlsson SWE (KIC Motorsport) 0

Tulokaskuljettajat

1) Martinius Stenshorne NOR (R-ace GP) 261
2) Alessandro Giusti FRA (G4 Racing) 111
3) Maya Weug ESP (KIC Motorsport) 27
4) Marcus Amand FRA (ART Grand Prix) 26
5) Emerson Fittipaldi Jr (Sainteloc Racing) 4

Tiimit

1) Prema Racing 512
2) R-ace GP 510
3) Van Amersfoort Racing 226
4) RPM 144
5) G4 Racing 134
6) MP Motorsport 125
7) Trident 120
8) ART Grand Prix 98
9) Sainteloc Racing 43
10) Arden 28

———

11) KIC Motorsport 27

 

 

F1 Academy

Sarjasta on nyt ajettu 21/21 osakilpailua

Kuljettajat

1) Marta Garcia ESP (Prema Racing) 278
2) Lena Buhler SUI (ART Grand Prix) 222
3) Hamda Al Qubaisi UAE (MP Motorsport) 207
4) Nerea Marti ESP (Campos Racing) 181
5) Abbi Pulling GBR (Rodin Carlin) 175
6) Amna Al Qubaisi UAE (MP Motorsport) 117
7) Bianca Bustamante CZE (Prema Racing) 116
8) Jessica Edgar GBR (Rodin Carlin) 114
9) Emely de Heus NED (MP Motorsport) 87
10) Lola Lovinfosse FRA (Campos Racing) 65

Tiimit

1) Prema Racing 421
2) MP Motorsport 411
3) Rodin Carlin 325
4) ART Grand Prix 316
5) Campos Racing 263

 

 

Italian GT Championship

Sarjasta on nyt ajettu 8/8 osakilpailua

Sprint GT3 Pro-Am

1) Dmitriy Gvazava-Phillippe Denes (RUS/USA) 104
2) Jules Castro-Luka Nurmi (BEL/FIN) 95
3) Carlo Tamburini-Francesco Massimo de Luca (ITA/ITA) 85
4) Axel Gnos-Matteo Greco (SUI/ITA) 78
5) Georg Kelstrup-Gustavo Sandrucci (DEN/ITA) 75

 

 

Porsche Supercup

Sarjasta on nyt ajettu 8/8 osakilpailua

Kuljettajat

1) Bastian Buus (DEN) 122
2) Larry ten Voorde (NED) 117
3) Harry King (GBR) 108
4) Morris Schuring (NED) 103
5) Dorian Boccolacci (FRA) 79
6) Loek Hartog (NED) 75
7) Alessandro Ghiretti (FRA) 64
8) Alexander Fach (SUI) 63
9) Harri Jones (AUS) 63
10) Keagan Masters (RSA) 45

———

18) Jukka Honkavuori 15