Antti Selivaaran Riihimäki-kirous jatkuu – ”Tilanne on 4-0”

Kesäkauden ensimmäinen SM-ralli oli epäonninen Subaru-kuljettaja Antti Selivaaralle, joka joutui toteamaan, että Riihimäki ei ole Antin paikka.

Lähihistoria antaakin pontta tuolle toteamukselle, sillä kyseessä oli porilaiselle neljäs keskeytys yhtä monesta ajetusta Riihimäki-rallista.

– Harmittaa tietenkin, kun Riihimäki vastaan Antti tilanne on 4-0. Eipä kisasta nyt paljon jäänyt kerrottavaa, Selivaara kommentoi.

– Kakkospätkän lähdössä oli 500 metrin suora, jonka päässä oli nyppy. Meillä oli siihen nuotti ”500 nyppy, sido vähän jos haluat”. Enkä sitten sitonut. Ei se mikään megaluokan ilmalento ollut, mutta sen verran se sitten alastulossa rytkähti, ettei oikean puolen alapallonivel sitä kestänyt. Onneksi se meni poikki vasta hetkeä myöhemmin, eikä heti siinä hypyn alastulossa.

Rallin SM-sarja jatkuu 10. kesäkuuta Kouvolassa.

– Eipä tässä nyt muuta ole tehtävissä, kun alkaa valmistautuminen Kouvolaan, Selivaara päätti.

Lähde: Antti Selivaaran tiedote