UrheiluUutiset.com uutisoi jatkossa, 6.1.2017 alkaen, vain moottoriurheilusta. Erikoistumisen taustalla on selvä syy: sivuston kävijöistä yli 90 prosenttia tulee moottoriurheilujutuista.
Moottoriurheilun kirjo kattaa laajasti kaksi- ja nelipyöräiset sekä myös mm. veneet. Erikoistumalla voimme myös panostaa entistä enemmän omiin laadukkaisiin juttuihin tulosten taustalta.
Moottoriurheilu-uutisoinnista vastaavat https://urheiluuutiset.com/wp-content/uploads/2015/09/australia_day_2_kris_meeke-1.jpg Koivula ja Jari Hotti.
Aiemmin UrheiluUutiset.comissa ansiokkaasti mm. NHL:stä kirjoittanut Nico Oksanen jatkaa jääkiekkomaailman asioiden ja ilmiöiden perkaamista omassa blogissaan storiesofhockeybehindthemask.blogspot.fi
Otamme jatkossakin mielellämme vastaan moottoriurheilutiedotteita. Voitte lähettää niitä sähköpostitse toimitus(at)urheiluuutiset.com
Vauhdikasta vuotta 2017,
https://urheiluuutiset.com/wp-content/uploads/2015/09/australia_day_2_kris_meeke-1.jpg Koivula, päätoimittaja ja omistaja, UrheiluUutiset.com
